payments
of €122
Commission 0.01% of the value of the goods when debiting a monthly payment
payments
of €81
No commission. The customer`s billing phone number must match the monobank customer`s financial number
payments
of €122
Commission 0.01% of the value of the goods when debiting a monthly payment
payments
of €81
No commission. The customer`s billing phone number must match the monobank customer`s financial number
| SKU | 191105 |
|---|---|
| Brief description | A wooden chessboard, decorated with skillful carvings. Wooden figures are placed inside the box in specially convenient cells, and the lid is adorned from the inside with a carved image of a lion. The model will enhance any interior and provide a lot of pleasure during each chess game. |
| Type | Шахматы |
| Board material | Wood |
| Color | Brown |
| The weight | 3.5 kg |
| Board length | 330 mm |
| Board width | 330 mm |
| Checkerboard cell size | 30×30 mm |
| Pieces diameter | 23x11 |
| Pieces material | Epoxy resin |
| Pieces lining | Fetr |
| Chess pieces material | Wood |
| Feature | Handmade |
| Сountry of origin | Ukraine |
| Condition | New |
We care about your privacy
This website uses cookies for marketing and statistical purposes and for a secure and optimal site experience. You can change this in your browser settings. Click on the «Accept cookies» button to consent using cookies. You can read more on the Public contract (offer).