payments
of €122
Commission 0.01% of the value of the goods when debiting a monthly payment
payments
of €81
No commission. The customer`s billing phone number must match the monobank customer`s financial number
payments
of €122
Commission 0.01% of the value of the goods when debiting a monthly payment
payments
of €81
No commission. The customer`s billing phone number must match the monobank customer`s financial number
| SKU | 198005 |
|---|---|
| Brief description |
This wooden chessboard is designed in a minimalist style. Acrylic figures are neatly stored inside the box in specially designed compartments for convenience. This model will enhance any interior and provide enjoyment during each game of chess. The height of the highest figure - the chess king - is 90 mm, the diameter of the substrate is 38 mm. The height of the smallest figure - the pawn - is 50 mm, the diameter of the substrate is 29 mm. |
| Type | Шахматы |
| Board material | Wood |
| Color | Brown |
| Typical size | 50×25 cm |
| The weight | 2.9 kg |
| Board length | 390 mm |
| Board width | 390 mm |
| Checkerboard cell size | 45 × 45 mm |
| Chess pieces material | Acryl |
| Feature | Exclusive |
| Condition | New |
We care about your privacy
This website uses cookies for marketing and statistical purposes and for a secure and optimal site experience. You can change this in your browser settings. Click on the «Accept cookies» button to consent using cookies. You can read more on the Public contract (offer).