payments
of €76
Commission 0.01% of the value of the goods when debiting a monthly payment
payments
of €50
No commission. The customer`s billing phone number must match the monobank customer`s financial number
payments
of €76
Commission 0.01% of the value of the goods when debiting a monthly payment
payments
of €50
No commission. The customer`s billing phone number must match the monobank customer`s financial number
| SKU | 198029 |
|---|---|
| Brief description | A chessboard made of wood, decorated in a minimalist style. The metal pieces are placed inside the box in special comfortable cells. The model will decorate any interior and bring a lot of pleasure during every chess game. The height of the tallest piece - the chess king - is 65mm, the diameter of the backing is 24mm. The height of the smallest piece - a pawn - is 35mm, the diameter of the backing is 17mm. |
| Type | Шахматы |
| Board material | Wood |
| Typical size | 50×25 cm |
| The weight | 2.9 kg |
| Board length | 390 mm |
| Board width | 390 mm |
| Checkerboard cell size | 45 × 45 mm |
| Chess pieces material | Acryl |
| Feature | Exclusive |
| Condition | New |
We care about your privacy
This website uses cookies for marketing and statistical purposes and for a secure and optimal site experience. You can change this in your browser settings. Click on the «Accept cookies» button to consent using cookies. You can read more on the Public contract (offer).